Uluslararası Gözenekli ve Toz Malzemeler Sempozyumu ve Sergisi 3-6 Eylül 2013

Uluslararası Gözenekli ve Toz Malzemeler Sempozyumu ve Sergisi PPM 2013 (International Porous and Powder Materials Symposium and Exhibition) , 3-6 Eylül 2013 tarihlerinde İzmir Çeşme Sheraton Otel'de  gerçekleştirilecektir. Sempozyuma ait bilgilere www.ppm2013.org adresinden ulaşabilirsiniz.

PPM 2013 için 45 değişik ülkeden 750'nin üzerinde özet başvurusu alınmış ve değerlendirilmiştir.
Sempozyumun amacı, endüstride kullanılan gözenekli ve toz malzemelerin üretimi, karakterizasyonu, modifikasyonu, ve uygulama alanlarının geliştirilmesi konularında endüstri ile akademi arasında bir paylaşım, tartışma ortamı, ve sinerji oluşturmaktır. Ülkemizde bu alandaki en büyük organizasyonlardan biri olmasını beklediğimiz sempozyuma ulusal ve uluslararası bir çok üniversite, araştırma merkezi, ve endüstriyel kuruluşlardan 800'ün üzerinde katılımcı bekliyoruz.

Sempozyumda, gözenekli ve toz malzemelerin endüstriyel açıdan önemli özelliklerinin bilimsel ve teknolojik olarak irdelenmesinin yanısıra, ses yalıtımı, ısı yalıtımı, inşaat, plastik, maden, seramik, dolgu, kaplama, depolama, ambalaj, arıtma, metalürji, tekstil, hijyen, ilaç, savunma ve havacılık, gibi alanlarda yeni ürünler, ve bu ürünlerin üretimi ve karakterizasyonunda kullanılan ekipmanların sergilendiği bir ortam oluşturmayı da hedeflemekteyiz.

Sempozyumun başlıca ana temaları aşağıda özetlenmiştir:

TEMA A: Gözenekli ve toz malzemelerin oluşturulması ve karakterizasyonu
Organik, polimerik:, metalik,seramik, kompozit, doğal, gözenekli ve toz malzemeler
TEMA B: Gözenekli ve toz malzemelerin katalitik özellikleri
TEMA C: Gözenekli ve toz malzemelerin çevresel ve hijyenik özellikleri
Atık bertarafı, koku kontrolü
TEMA D: Gözenekli ve toz malzemelerin biyolojik ve medikal özellikleri
İlaçlar, biyomalzemeler, biyomembranlar, implant'ler, ilaçsalınımı
TEMA E: Gözenekli ve toz malzemelerin taşınım ve yüzey kimyası
Adsorpsiyon, taşınım, ıslanma, kaplamalar ve boyalar, stabilite ve aglomerasyon, self assembly
TEMA F: Gözenekli ve toz malzemelerin modellenmesi ve simülasyonu TEMA G: Gözenekli ve toz malzemelerin endüstriyel uygulamaları

Isı ve ses yalıtımı, kaplamalar, seramikler, filtrasyon, paketleme, depolama, dolgu malzemeleri, inşaat, tekstil, analitik cihazlar, metalürji, kompozit malzemeler, savunma ve havacılık

PPM 2013 Sempozyumu poster ve broşürü eklerde görülebilir.

Poster

Broşür