TÜBA, Seçkin Genç Bilim İnsanlarını 10. Kez Bir Araya Getiriyor

                                                      

 

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ilk olarak 2001 yılında, ülkemizin araştırmaları ile ön plana çıkmış genç bilim insanlarını ödüllendirmek ve Türkiye’de yapacakları araştırmaları desteklemek üzere Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı’nı (GEBİP)  başlattı. GEBİP, tüm bilim dallarından sayıları 294’e ulaşan genç bilim insanını ülkemize kazandırdı ve kazandırmaya devam ediyor. 

Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan GEBİP, 29 Kasım-1 Aralık 2013 tarihleri arasında, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde gerçekleşecek. 

Program, 29 Kasım 2013 Cuma günü saat 14.00’te, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın açılış konuşmaları ile başlayacak. Ardından TÜBA Konseyi Üyesi Prof. Dr. Tayfun Özçelik “Bilim ve Sanat İlişkisi” konulu bir konferans verecek.

GEBİP Ödül sahibi genç bilim insanları, 30 Kasım 2013 Cumartesi günü boyunca; Fen, Sağlık ve Yaşam, Mühendislik Bilimleri ve Sosyal Bilimler’den oluşan 4 paralel oturumda kendi faaliyet alanlarını tanıtacak ve son bir yılda yürüttükleri araştırmalara ilişkin birer sunum yapacaklar. Doğa bilimlerinden sosyal bilimlere, mühendislik alanlarından sağlık bilimlerine kadar çok geniş bir yelpazeye yayılmış olan bu sunumlar, ilgilenen bütün  dinleyicilere açık olarak gerçekleşecek.