TÜBA-GEBİP ve TEÇEP 2014 yılı başvuruları devam ediyor

Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) 

Uluslararası nitelikte bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla yürütülen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) için 2014 yılı başvuruları devam ediyor. GEBİP 2014 uygulamasına 21 Ocak 1975’ten sonra doğanlar başvurabilir.

GEBİP ödül miktarı yıllık toplam 20.000 TL’dir. Ödül ödemesi üç yıl boyunca yapılmaktadır. Ayrıca aktif GEBİP Ödül Sahibine, tez aşamasındaki doktora öğrencilerinin çalışmalarında kullanılmak üzere, 6.000 TL ek destek verilmektedir. Yine aktif GEBİP Ödül Sahibine, uluslararası nitelikteki bilimsel çalışmaları kapsamında düzenleyecekleri ulusal ve uluslararası toplantılar için 4.000 TL’ye kadar destek verilecektir.

Son başvuru tarihi: 20 Ocak 2014.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 

 

Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri Programı (TEÇEP)

Üniversite seviyesinde, Türkçe telif eser yazanlar veya yabancı bir dildeki eseri düzgün ve anlaşılır bir Türkçe kullanılarak çevirenleri ödüllendirmek amacıyla yürütülen Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri Programı (TEÇEP) için 2014 yılı başvuruları başladı.

TEÇEP kapsamında verilecek ödül miktarı; telif eserler için 20.000 TL, çeviri eserler için 12.500 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca, telif mansiyonu kazanan eserlere 7.000 TL, çeviri mansiyonu kazanan eserlere 4.000 TL para ödülü verilecektir.

 Son başvuru tarihi: 20 Ocak 2014.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız