TÜBA’ya 10 Yeni Üye Seçildi

TÜBA’ya 10 Yeni Üye Seçildi

Ankara’da düzenlenen ve 29 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen TÜBA 56. Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucu; TÜBA Asosye Üyesi ve Gazi Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan Akademi’ye Asli Üye seçilirken, TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü Sahipleri Prof. Dr. Mary-Claire King, Prof. Dr. Zulfiqar Ahmed Bhutta, Prof. Dr. Omar Yaghi, Prof. Dr. Jackie Y. Ying, Prof. Dr. Bold Luvsandorj, Prof. Dr. Viorel Panaite, Prof. Dr. Gabor Hamza ve Dr. Mehmet Genç TÜBA Şeref Üyesi seçildi.


TÜBA 56. Genel Kurulu

TÜBA 56. Genel Kurulu

TÜBA 56. Genel Kurulu, Akademi üyelerinin katılımıyla 29 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısında yapılan oylama sonucu; TÜBA Asosye Üyesi ve Gazi Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan Akademi’ye Asli Üye seçilirken, TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü Sahipleri Prof. Dr. Mary-Claire King, Prof. Dr. Zulfiqar Ahmed Bhutta, Prof. Dr. Omar Yaghi, Prof. Dr. Jackie Y. Ying, Prof. Dr. Bold Luvsandorj, Prof. Dr. Viorel Panaite, Prof. Dr. Gabor Hamza ve Dr. Mehmet Genç TÜBA Şeref Üyesi seçildi.


TÜBA ve TÜBİTAK arasında

TÜBA ve TÜBİTAK arasında

TÜBA 56. Genel Kurulu’nun gerçekleştirildiği 29 Aralık 2019 tarihinde Akademi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve TÜBA Asli Üyesi ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal her iki kurum arasında “Yayınların İndirimli Satışına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzaladı.


TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı

TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı

TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) kapsamında ödüllendirilen üstün başarılı genç bilim insanlarının akademik çalışmalarının sunulması ve değerlendirilmesi ile bilim insanları ve kuruluşları arasındaki ilişki ve iş birliğini geliştirmeyi amaçlayan TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı The Green Park Ankara’da 27 Aralık-28 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.