Takvim

Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç
Gazi Üniversitesi
26 Kasım 2019
Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç | Gazi Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asli Üyesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 26 Kasım 2019 tarihinde, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde “Bilimsel Araştırma ve Ülkemiz Açısından Yaygın Etkisi" konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl
Ordu Üniversitesi
14 Kasım 2019
Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl | Ordu Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asosye Üyesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisatBölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 14 Kasım 2019 tarihinde Ordu Üniversitesi’nde, “Türkiye’nin Enerji İle İmtihanı" konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Emin Kansu
Yüzüncü Yıl Üniversitesi
13 Kasım 2019
Prof. Dr. Emin Kansu | Yüzüncü Yıl Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 13 Kasım 2019 tarihinde, Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’nde “Türkiye'de Bilim, Bilimsel Araştırmalar ve Geleceği" konulu konferansı verecek.

Prof.Dr. Taner Demirer
Gazi Üniversitesi
12 Kasım 2019
Prof.Dr. Taner Demirer | Gazi Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asli Üyesi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Taner Demirer, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 12 Kasım 2019 tarihinde, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde “Gıda, Beslenme ve Kanser" konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Saim Özkar
Sinop Üniversitesi
01 Kasım 2019
Prof. Dr. Saim Özkar | Sinop Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Saim Özkar, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 1 Kasım 2019 tarihinde Sinop Üniversitesi’nde, “Küresel Isınmaya Karşı Hidrojen Üretiminde Metal Nanokümeleri" konulu konferansı verecek.

TÜBA Asosye Üyesi Doç. Dr. Önder Metin
Adnan Menderes Üniversitesi
30 Ekim 2019
TÜBA Asosye Üyesi Doç. Dr. Önder Metin | Adnan Menderes Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asosye Üyesi ve Koç Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Önder Metin, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 30 Ekim 2019 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi AİSYEM Konferans Salonu’nda "Küresel Enerji Sorunlarına Yönelik Enerji Depolama ve Dönüşüm Sistemleri için Nanokatalizörler" konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu
Kastamonu Üniversitesi
23 Ekim 2019
Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu | Kastamonu Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asosye Üyesi ve İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, TÜBA Üniversite Konferansları Programı çerçevesinde, Kastamonu Üniversitesi’nde, 23 Ekim 2019 tarihinde “Peynir Haritası: Akdeniz Ülkeleri ve Türkiye” konulu konferansı verecek.

Prof.Dr. Emin Kansu
Gazi Üniversitesi
22 Ekim 2019
Prof.Dr. Emin Kansu | Gazi Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Şeref Üyesi Prof.Dr. Emin Kansu, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 22 Ekim 2019 tarihinde, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde “Nobel Ödülleri ve Bilimde Merakın Önemi" konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
22 Ekim 2019
Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu | Ondokuz Mayıs Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asosye Üyesi ve İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, TÜBA Üniversite Konferansları Programı çerçevesinde, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde, 22 Ekim 2019 tarihinde “Peynir Haritası: Akdeniz Ülkeleri ve Türkiye” konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Bekir Çetinkaya
Fırat Üniversitesi
17 Ekim 2019
Prof. Dr. Bekir Çetinkaya | Fırat Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Bekir Çetinkaya, TÜBA Üniversite Konferansları Programı çerçevesinde, Fırat Üniversitesi’nde, 17 Ekim 2019 tarihinde, “Sürdürülebilir Kimya ve Önemi” konulu konferansı verecek.

Geçmiş Konferanslar

Ekim 2019

Prof. Dr. Emin Kansu
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
01 Ekim 2019
Prof. Dr. Emin Kansu | Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Şeref Üyesi Prof.Dr. Emin Kansu, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 1 Ekim 2019 tarihinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde, Muğla Atatürk Kültür Merkezi’nde “Türkiye’de Bilim, Bilimsel Araştırmalar ve Geleceği" konulu konferansları verecek.

Eylül 2019

Prof. Dr. İzzet Öztürk
TÜBA - Rabi Medrese
25 Eylül 2019
Prof. Dr. İzzet Öztürk | TÜBA - Rabi Medrese | Akademi Konferansı

TÜBA Asli Üyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İzzet Öztürk “Küresel İklim Değişiminin Su Kaynaklarımıza Muhtemel Etkileri” başlıklı konferansını 25 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 18:00’de TÜBA-Rabi Medrese’de gerçekleştirecek.

Mayıs 2019

Prof. Dr. Ekrem Savaş
TÜBA - Rabi Medrese
29 Mayıs 2019
Prof. Dr. Ekrem Savaş | TÜBA - Rabi Medrese | Akademi Konferansı

TÜBA Asli Üyesi ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “İslam Bilim Tarihi İçerisinde Matematikçiler” başlıklı konferansını 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 18:00’de TÜBA-Rabi Medrese’de gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Ekrem Savaş kimdir?
1955 yılında Uşak’ın Ulucak Köyü’nde doğdu. İlköğretimini aynı köyde bitirdi. Orta ve lise tahsilini sırayla Uşak Merkez Ortaokulu’nda ve Uşak Lisesi’nde yaptı. 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü’nü derece ile bitirdi. 1977–1981 yılları arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda çalıştı. 1983 yılında yüksek lisans, 1986 yılında ise doktora unvanlarını aldı. 1986–1987 yılları arasında Hindistan hükümetinin bursuyla Hindistan Utkal Üniversitesi ve Indian Teknoloji Enstitüsü’nde de Toplanabilme Teorisi üzerinde çalışmalarda bulundu. 1988 yılında doçent, 1993 yılında ise profesör oldu. 1992 yılında Royal Society Bursu ile İngiltere’nin Leicester Üniversitesi’nde araştırmalar yapmak için bulundu. 1995–1997 yılları arasında YÖK-Dünya Bankası Milli Eğitimi Geliştirme Projesi’nde görev aldı. 1995 yılında YÖK Bilim Komitesi’ne seçildi. 1997 yılında Dünya Bankası bursu ile Amerika’da University of Florida, 2000 yılında ise Nato bursu ile Indiana Üniversitesi’nde araştırmalar yaptı. 2003-2004 yıllarında Fulbright Bursu kazanarak tekrar Indiana Üniversitesi’ne visiting profesör olarak gitti. 2006 yılında, hem University of North Florida, hem de Indiana Üniversitesi’nin davetlisi olarak bu üniversitelerde çalışmalar yaptı. 2010 yılında TÜBİTAK ARDEB Genel Yürütme Kurul Üyesi ve 2012 yılında ise TÜBA Asli Üyesi seçildi. 190 tanesi SCI tarafından taranan dergilerde olmak üzere toplam 280’nün üzerinde uluslararası bilimsel makalesi ve basılmış iki kitabı bulunuyor. 6 tane uluslararası derginin editörlüğünü ve 100’e yakın derginin bilimsel hakemliğini yapan Prof. Savaş, ulusal ve uluslararası birçok konferansın düzenleme kurullarında bulundu. 2004 yılında alanında yapmış olduğu çalışmalarından dolayı American Biographical Enstitüsü tarafından Amerikan Şeref Madalyası Ödülü aldı. Aynı çalışma için 2004 yılında yine yılın eğitimcisi ödülüne layık görüldü. Ayrıca, çalışmalarından dolayı başta 2008 yılında İstanbul Ticaret Odası’nın Teşvik Ödülü olmak üzere birçok ödül aldı. Fırat, Pamukkale ve Yüzüncü Yıl Üniversitelerinde görev aldı, 2009-2013 yılları arasında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Ekrem Savaş, çalışmalarını 2017 yılı sonunda kadar İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde sürdürdü.

 

Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
15 Mayıs 2019
Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl | Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Asosye Üyesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, TÜBA Üniversite Konferansları Programı kapsamında, 15 Mayıs 2019 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde, “Türkiye’nin Enerji İle İmtihanı" konulu konferansı verecek.

Prof. Dr. Bekir Çetinkaya
Yüzüncü Yıl Üniversitesi
08 Mayıs 2019
Prof. Dr. Bekir Çetinkaya | Yüzüncü Yıl Üniversitesi | Üniversite Konferansı

TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Bekir Çetinkaya, TÜBA Üniversite Konferansları Programı çerçevesinde, Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’nde, 8 Mayıs 2019 tarihinde, “Sürdürülebilir Kimya ve Önemi” konulu konferansını verecek.