TÜBA Üyelerine

TÜBA Üyelerine "10 Ödül"

TÜBİTAK 2018 yılı “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri”ni kazananlar açıklandı. Bu yıl 3 Bilim Ödülü, 3 Özel Ödül ve 12 Teşvik Ödülü olmak üzere verilen toplam 18 ödülün 10'unu TÜBA üyeleri kazandı.


TÜBA Üyelerine YÖK Üyeliği ve Rektörlük

TÜBA Üyelerine YÖK Üyeliği ve Rektörlük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın YÖK Üyeliği ve Rektör atamalarına ilişkin kararı 23 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı: TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan YÖK Üyesi seçilirken, TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Gülfettin Çelik İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin, TÜBA-GEBİP Üyesi Prof. Dr. Yusuf Baran ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün rektörlüğüne atandı.TÜBA “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Etkinlikleri Protokolü”nü İmzaladı

TÜBA “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Etkinlikleri Protokolü”nü İmzaladı

“2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” etkinliklerinin koordinasyonunu yürüten Kırıkkale Üniversitesi’yle TÜBA, TRT, İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı  (İBTAV), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Yurt Dışı Türk ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) arasında “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” Etkinlikleri Protokolü’nü 19 Kasım 2018 tarihinde imzalandı.