ISC 2021 Olağanüstü Genel Kurulu TÜBA’nın Katılımıyla Gerçekleşti

ISC 2021 Olağanüstü Genel Kurulu TÜBA’nın Katılımıyla Gerçekleşti

TÜBA’nın da üyesi olduğu International Science Council’in (ISC) 2021 yılı Genel Kurulu çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle, 2021 Genel Kurulunu da Ekim 2021’de çevrimiçi yapma ve Muskat Küresel Bilgi Diyaloğu'nu 2023'ün ilk yarısında yeniden planlama kararını  daha önce alan  ISC Yönetim Kurulu; yeni düzenlemeler ve ISC’nin işleyişi ile ilgili tüzüğün tekrar ele alınması için 2021 Şubat ayında Olağanüstü Genel Kurulu toplandı.

1-3 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi bir şekilde yürütülen Genel Kurul’da ISC tüzüğündeki değişiklikler üyelerin katılımıyla tartışıldı. Toplantılara TÜBA’yı temsilen TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yurdusev ve TÜBA Başkan Danışmanı Doç. Dr. Cem Korkut da katıldı. Dün başlayan oy kullanma işlemleri ise bugün de çevrimiçi olarak devam ediyor.

ISC; 2018 yılında ICSU ve ISSC organizasyonlarının birleşimi ile kuruldu. 40’ın üzerinde uluslararası bilimsel çatı kuruluşu ve 140’un üzerinde ulusal ve bölgesel akademiyi bünyesinde barındırıyor.

İlgili Fotoğraflar