TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Mustafa Solak’tan “Türkiye’de Sağlık Eğitimi ve Sağlık İnsangücünün Son 12 Yılı: Genel Bir Değerlendirme”

TÜBA Asli Üyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak “Türkiye’de Sağlık Eğitimi ve Sağlık İnsangücünün Son 12 Yılı: Genel Bir Değerlendirme” başlıklı konferansını 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 11:00’de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek.


TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu “Bir Düşünme Dinamiği Olarak Felsefe-Bilim-Din İlişkileri Üzerine”

TÜBA Asli Üyesi, İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve Cumhuriyet Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu “Bir Düşünme Dinamiği Olarak Felsefe-Bilim-Din İlişkileri Üzerine” başlıklı konferansını 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 18:00’de TÜBA-Rabi Medrese’de gerçekleştirecek.


TÜBA Akademi Konferansı: Prof. Dr. Ayşegül Komsuoğlu Çıtıpıtıoğlu “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Temel ve Yükseköğretime Erişimi”

TÜBA Asli Üyesi ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Ayşegül Komsuoğlu Çıtıpıtıoğlu “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Temel ve Yükseköğretime Erişimi” başlıklı konferansını 25 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 18:00’de TÜBA-Rabi Medrese’de gerçekleştirecek.TÜBA’dan “Yem ve Kırmızı Et Sempozyumu”

TÜBA ve Ahi Evran Üniversitesi iş birliği ile; tüm paydaşları bir araya getirerek protein, mineral maddeler ve B grubu vitaminlerince zengin bir besin kaynağı olan kırmızı etin üretiminde temel sorunlar, yeterli, kaliteli ve ucuz et üretiminde yemin önemi ile etin insan sağlığındaki önemi gibi konuları ele alarak çözüm önerileri oluşturmak amacıyla TÜBA-Gıda ve Beslenme Çalışma Grubu’nca düzenlenen “Yem ve Kırmızı Et Sempozyumu” 29-31 Mart 2018 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.